Panadol Blister Tabl 50x1g
Op voorschrift
Geneesmiddel
Schriftelijke aanvraag

Panadol Blister Tabl 50x1g

  € 8,34

information-circle Terugbetaalbaar

Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.

Terugbetalingstarief

€ 8,34 (6% inclusief btw)

Verhoogde tegemoetkoming

€ 8,34 (6% inclusief btw)

Belangrijke informatie

Voor dit geneesmiddel is een voorschrift nodig. Na beoordeling door de apotheker kan je het komen afhalen en betalen in de apotheek.

Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt

  € 8,34
Op voorraad

PANADOL 1 g tabletten is een geneesmiddel tegen pijn en koorts.

Elke tablet van PANADOL 1g bevat 1g Paracetamol. PANADOL 1g wordt gebruikt voor de behandeling van pijn en koorts bij volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar. Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 12 jaar.

Wordt uw klacht na 5 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.

  1. Wanneer mag u dit middel niet innemen of moet u er extra voorzichtig mee zijn? Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?  U bent allergisch voor paracetamol, fenacetine of voor een van de andere stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6 van deze bijsluiter. Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit middel? Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel inneemt.  Dit geneesmiddel bevat paracetamol. Neem niet meer dan wat is voorgeschreven of aanbevolen en verleng de duur van de behandeling niet. Neem niet meer dan de aanbevolen dosis, omdat dit de lever ernstig kan beschadigen. Gebruik dit geneesmiddel niet als u andere, al dan niet voorgeschreven geneesmiddelen met paracetamol gebruikt om pijn, koorts, symptomen van verkoudheid of griep te behandelen of om u te helpen te slapen.  Het in eenmaal innemen van meerdere dagdoses kan de lever zeer ernstig beschadigen; bewusteloosheid treedt daarbij niet altijd op. Toch dient onmiddellijk medische hulp te worden ingeroepen, omwille van het risico van leverschade (zie rubriek "Heeft u te veel van PANADOL 1g tabletten ingenomen?").  Raadpleeg uw arts als uw lever of nieren slecht werken, als u alcohol verslaafd bent, als u minder weegt dan 50 kg, als u lijdt aan de ziekte favisme of bonenziekte, als u ondervoed bent, als u uitgedroogd bent of als u lijdt aan een bloedziekte waarbij uw rode bloedcellen sneller worden afgebroken (hemolytische anemie).  Bij ouderen moeten tests worden uitgevoerd om tijdig te kunnen vaststellen of de lever of nieren minder goed werken.  Bij hoge koorts, of tekenen van secundaire infectie of voortduren van de klachten, dient een arts geraadpleegd te worden.  Overmatig gebruik van alcohol moet worden vermeden tijdens de behandeling met dit middel want dit kan een schadelijk effect hebben op de lever.  Een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt) gebruikt. Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld wanneer:

- paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt - paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen. Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven. Kinderen  Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 12 jaar.  Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.  Bij kinderen en adolescenten die worden behandeld met 60 mg/kg paracetamol per dag is de combinatie met een andere antipyreticum niet gerechtvaardigd, behalve wanneer dit niet effectief is.  Neem contact met uw arts als u overweegt om andere pijnstillers zonder paracetamol te combineren met Panadol voor kinderen en adolescenten. Combineer niet met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.

PANADOL 1 g tabletten is een geneesmiddel tegen pijn en koorts. Elke tablet van PANADOL 1g bevat 1g Paracetamol. PANADOL 1g wordt gebruikt voor de behandeling van pijn en koorts bij volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar. Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 12 jaar. Wordt uw klacht na 5 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.

De werkzame stof in dit middel is paracetamol.De andere stoffen in dit middel zijn vloeibaar maïszetmeel, maïszetmeel, talk, stearinezuur, povidon, kaliumsorbaat, hypromellose, glyceroltriacetaat en gezuiverd water.

Gebruikt u nog andere geneesmiddelen? Gebruikt u naast PANADOL 1 g tabletten nog andere geneesmiddelen, heeft u dat kort geleden gedaan of gaat u dit misschien binnenkort doen? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Neem contact op met u arts of apotheker in het geval dat u één van de volgende geneesmiddelen gebruikt :  colestyramine (een middel om de cholesterolspiegel te verlagen)  geneesmiddelen die leverenzymen opwekken zoals: - bepaalde geneesmiddelen die gebruikt worden bij epilepsie, zoals fenytoïne en carbamazepine - barbituraten zoals fenobarbital - geneesmiddelen om tuberculose te behandelen, zoals rifampicine en isoniazide  probenecide (middel om hoge concentraties urinezuur in het bloed en jicht te behandelen)  zidovudine (ook wel AZT genoemd, een middel dat wordt gebruikt om hiv-infecties te behandelen)  coumarines om het stollen van bloed te voorkomen  lamotrigine (een middel tegen epilepsie of tegen depressie/manie bij bipolaire stoornis)  metoclopramide of domperidon (geneesmiddelen voor de behandeling van misselijkheid en overgeven)  flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt), omdat dit kan leiden tot een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose genaamd, waardoor uw bloed zuur wordt) die dringend moeten worden behandeld (zie rubriek 2).  Dit middel kan testen voor het bepalen van urinezuur of uw bloedsuikergehalte veranderen.

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken. Als de aanbevolen dosering niet wordt overschreden, is het risico op bijwerkingen laag. Als een van de volgende reacties optreedt, dient u de behandeling te stoppen en onmiddellijk een arts te raadplegen: Zelden (kan optreden bij tot 1 op de 1000 personen): - Problemen met de werking van de lever (gestoorde leverfunctie, leverfalen, levernecrose, geelzucht (icterus)) - Plotseling opzwellen van de huid en slijmvliezen (b.v. keel of tong), ademhalingsmoeilijkheden en/of jeuk en huiduitslag, vaak als allergische reactie (angio-oedeem) - Reacties van huidovergevoeligheid, zoals netelroos en papels en rood worden van de huid (erytheem) en jeuk aan de huid - Overdosis en intoxicatie Zeer zelden (kan optreden bij tot 1 op de 10.000 personen): - Vermindering van het aantal bloedcellen (trombocytopenie, leukopenie, neutropenie, pancytopenie) - Hemolytische anemie (specifieke bloedaandoening waarbij de rode bloedcellen versneld afgebroken worden), agranulocytose. - Ernstige allergische reacties - Syndroom van Stevens-Johnson (ernstige allergische reactie die gepaard gaat met hoge koorts, blaren op de huid, pijn in de gewrichten en/of een oogontsteking) - Verstikking veroorzaakt door de samentrekking van de spieren van het ademhalingsstelsel (bronchospasmen) bij patiënten die overgevoelig zijn voor aspirine en andere NSAID's (groep van pijnstillers met ontstekingsremmende en koortsverlagende eigenschappen) - Leverschade (hepatotoxiciteit) - Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties zijn gemeld Frequentie niet bekend (kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald) - Anemie (bloedaandoening waarbij de rode bloedcellen versneld afgebroken worden) - Anafylactische shock (mogelijk dodelijke allergische reactie gekenmerkt door bleekheid, zweten, onrust, een versneld hartritme en een verminderd bewustzijn) - Leverontsteking (hepatitis) - Nierreacties (interstitiële nefritis, tubulaire necrose) na langdurig gebruik van hoge doses - Een ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2) Overige bijwerkingen: Zelden (kan optreden bij tot 1 op de 1000 personen): - Allergische reacties - Hoofdpijn - Buikpijn, diarree, misselijkheid, braken, constipatie - Duizeligheid - Ongemak Zeer zelden (kan optreden bij tot 1 op de 10.000 personen): - Troebele urine Het melden van bijwerkingen Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook melden via: Federaal Agentschap voor Geneesmiddelen en Gezondheidsproducten www.fagg.be Afdeling Vigilantie: Website: www.eenbijwerkingmelden.be e-mail: adr@fagg.be Door bijwerkingen te melden, helpt u ons om meer informatie te krijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken. Als de aanbevolen dosering niet wordt overschreden, is het risico op bijwerkingen laag. Als een van de volgende reacties optreedt, dient u de behandeling te stoppen en onmiddellijk een arts te raadplegen: Zeer zelden (kan optreden bij maximaal 1 op de 10.000 personen):

- Trombocytopenie (bloedaandoening met als verschijnselen blauwe plekken en neiging tot bloeden).

- Anafylaxie (mogelijk dodelijke allergische reactie gekenmerkt door bleekheid, zweten, onrust, een versneld hartritme en een verminderd bewustzijn).

- Reacties van huidovergevoeligheid, zoals netelroos en papels en rood worden van de huid (erytheem).

- Plotseling opzwellen van de huid en slijmvliezen (b.v. keel of tong), ademhalingsmoeilijkheden en/of jeuk en huiduitslag, vaak als allergische reactie (angio-oedeem).

- Syndroom van Stevens-Johnson (ernstige allergische reactie die gepaard gaat met hoge koorts, blaren op de huid, pijn in de gewrichten en/of een oogontsteking).

- Verstikking veroorzaakt door de samentrekking van de spieren van het ademhalingsstelsel (bronchospasmen) bij patiënten die overgevoelig zijn voor aspirine en andere NSAID's (groep van pijnstillers met ontstekingsremmende en koortsverlagende eigenschappen).

- Problemen met de werking van de lever.- Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties zijn gemeld.Frequentie niet bekend (kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald)

- Bij patiënten die lijden aan een tekort aan G-6PD is hemolytische anemie niet uitgesloten.

Het melden van bijwerkingenKrijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor mogelijke bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook rechtstreeks melden via:

Voor België:Federaal Agentschap voor Geneesmiddelen en GezondheidsproductenAfdeling VigilantieEUROSTATION II Victor Hortaplein, 40/ 40B-1060 Brussel Website: www.fagg.beE-mail: patientinfo@fagg-afmps.be

Voor Luxemburg:Direction de la Santé – Division de la Pharmacie et des MédicamentsVilla Louvigny – Allée MarconiL-2120 LuxemburgWebsite: http://www.ms.public.lu/fr/activites/pharmacie-medicament/index.htmlDoor bijwerkingen te melden, kunt u ons helpen meer informatie te verkrijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.

Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.

Zwangerschap Als het echt nodig is, mag u PANADOL 1 g tabletten tijdens de zwangerschap gebruiken. Gebruik de laagst mogelijke dosering die de pijn of koorts minder maakt en gebruik het middel zo kort mogelijk. Neem contact op met uw arts als de pijn of koorts niet minder wordt of als u het middel vaker moet innemen. Borstvoeding Paracetamol wordt uitgescheiden in de moedermelk. Bij onderzoek naar paracetamol in de aanbevolen doseringen bij mensen is geen enkel risico voor zuigelingen vastgesteld. PANADOL 1 g tabletten kunnen worden gebruikt tijdens het geven van borstvoeding. Vruchtbaarheid Er zijn geen gegevens beschikbaar over de vruchtbaarheid.

Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker. De aanbevolen dosering is :

Volwassenen: maximaal 3 keer per dag 1/2 tot 1 tablet. Kinderen en jongeren van 12 jaar en ouder: maximaal 3 keer per dag 1/2 tablet. Kinderen jonger dan 12 jaar: niet gebruiken bij kinderen jonger dan 12 jaar.

• Neem altijd de laagste werkzame dosis om uw klachten te verlichten. • Neem de tabletten in met een glas water. • De periode tussen twee innamen moet minstens 4 uur zijn. • Neem niet meer van dit geneesmiddel dan wat is aanbevolen of dan wat aan u is voorgeschreven en verleng de duur van de behandeling niet. • Gebruik dit geneesmiddel enkel voor de kortst mogelijke tijd en alleen zolang de symptomen aanhouden. • Niet gelijktijdig gebruiken met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten. • De aangegeven dosis niet overschrijden. • Bij patiënten met een gestoorde leverfunctie moet de dosis worden verlaagd. • Bij ouderen moet de dosis niet worden aangepast.

CNK 4681441
Organisaties Haleon
Merken Panadol
Breedte 4 mm
Lengte 9 mm
Diepte 4 mm
Actieve ingrediënten paracetamol
Behoud Kamertemperatuur (15°C - 25°C)